Aplikácia botulotoxínu

Kde aplikovať botulotoxín?

K procesu starnutia neodmysliteľne patria vrásky. Aplikácia botulotoxínu je veľmi účinný spôsob prevencie starnutia a rovnako efektívne rieši aj nadmerné potenie.

Botulotoxín, botox, botulín je produktom baktérie Clostridium botulinum a tento toxín je využívaný v estetickej medicíne, ale i v lekárstve v mnoha indikáciách, väčšinou v neurológii a dermatovenerológii.

V prípade vrások sa najčastejšie používa v oblasti čela, na vonkajších okrajoch očných kútikov, pri koreni nosa a na krku. Proces sa zvyčajne opakuje po 4-9 mesiacoch, bez vzniku jaziev. Aplikácia je veľmi jednoduchá a bezbolestná. Princípom je disfunkcia niektorých mimických svalov tváre, čím eliminujeme mimiku, ohýbanie kože, teda vznik vrások. Rovnako funguje aj odstránenie nadmerného potenia. Aplikáciou botoxu sa dočasne znefunkčnia miniatúrne svaly, ktoré sú zodpovedné za vyprázdňovanie potných žliaz.

Cenník procedúr

Názov
Cena
Jedna aplikačná zóna (vrátane materiálu)
120 €
Dve aplikačné zóny (vrátane materiálu)
200 €
Tri aplikačné zóny (vrátane materiálu)
280 €
Nadmerné potenie podpazušia (obe strany)
360 €

Kontaktujte nás

Pred akýmkoľvek zákrokom o ktorý máte záujem, odporúčame telefonickú alebo emailovú konzultáciu. Cieľom je dať odpovede na všetky vaše otázky a odporučiť ten najvhodnejší postup.