Niťový lifting

Čo je to niťový lifting?

Pozorujete stratu objemu, prípadne zmenu štruktúry na vašej tvári? Máte ochabnutú kožu, prípadne ste si všimli zhoršenie elasticity pokožky? Obávate sa radikálneho chirurgického zákroku, prípadne máte iné dôvody, pre ktoré tento postup nemôžete absolvovať? Prípadne ste po chirurgickom facelifte a nie ste ešte stále spokojný? Omladenie tváre vďaka menej invazívnemu postupu s krátkou rekonvalescenciou môže byť riešením pre vaše otázky. Niťový lifting, ktorý nazývame aj „mezonite“ rieši hlboké vrásky, kruhy pod očami, poklesnuté obočie, ovisnuté kontúry tváre.

Ide o veľmi rýchlu, miniinvazívnu procedúru, ktorá je jednoduchá, bez jaziev, len s lokálnou anestéziou. Metóda niťového liftingu je takmer bez rizika krvácania.

Zákrok prebieha ambulatne pri miestnom znecitlivení a vhodnej premedikácie, ktorá zabezpečí uvoľnenie predoperačného stresu. Zákrok trvá približne 60 minút, podľa množstva použitých nití.

Tenučkou ihlou sa zavedie špeciálna vstrebateľná niť v oblasti tváre, prípadne krku a minimálnym ťahom sa dosiahne vyhladenie kože. Mikroháčiky na niti zachytia podkožie a umožnia tak repozíciu tkaniva. Nite v tkanive zostávajú niekoľko mesiacov, počas ktorých sa vytvorí nové väzivo, ktoré nové partie spevní. Okrem samotnej vstrebateľnosti nití je zaujímavý aj pozitívny účinok z uvoľňujúcich sa enzýmov pri biodegradácii materiálu.

Kontaktujte nás

Pred akýmkoľvek zákrokom o ktorý máte záujem, odporúčame telefonickú alebo emailovú konzultáciu. Cieľom je dať odpovede na všetky vaše otázky a odporučiť ten najvhodnejší postup.